fbpx

EVROPSKO PRVENSTVO V GORSKEM TEKU

Trije predstavniki Šmarnogorske naveze so zastopali Slovenijo na Evropskem prvenstvu v gorskem teku na portugalskem otoku Madeira. Lucija Šušteršič se je med mladinkami po pričakovanjih uvrstila v zadnji del uvrščnih tekmovalk (37.mesto med 38 tekmovalkami), saj je kot srednjeprogšica predvsem zapolnila verzel v slovenski gorsko-tekaški reprezentanci, ki v mladinski konkurenci trenutno nima pravih naslednic Mateje Kosovelj in Lucije Krkoč. Slednja je kot daleč najuspešnejša posameznica v slovenski reprezentanci na tokratnem EP osvojila odlično peto mesto med članicami, kjer je dobro nastopila tudi tekačica Šmarnogorske naveze Sara Jaklič, ki je med 52 tekmovalkami osvojila 37.mesto. Žiga Trontelj je bil najuspešnejši slovenski mladinec z osvojenim 29.mestom med 41 tekmovalci. Z izjemo omenjene Lucije Krkoč so se slovenski gorski tekači uvrščali večinoma v drugo polovico.