fbpx

MEDNARODNA PRVENSTVA V GORSKEM TEKU

Gorski tekači Šmarnogorske naveze so zastopali Slovenijo še na dveh velikih mednarodnih tekmovanjih. Tine Hren in Luka Trontelj sta solidno nastopila na mlajše-mladinskem svetovnem pokalu v kraju Janske Lazne na Češkem. Dosegla sta 48. in 53.mesto med 65 tekmovalci iz 17 držav, med katerimi je slovenska ekipa dosegla 14.mesto.

Tine je dobro nastopil tudi na Evropskem prvenstvu v gorskem teku v Arcu (Italija). V konkurenci 40 mladincev je zasedel 29.mesto, kar je bila sploh najvišja slovenska uvrstitev na tem tekmovanju. Najuspešnejši Slovenec med člani je bil s 34.mestom nekdanji Šmarnogorec Gašper Bregar, medtem ko je tekač našega kluba Matic Plaznik vskočil v ekipo kot rezerva in dosegel 58.mesto med 66 tekmovalci. Tina Kozjek je bila med 52 članicami 43. – pet mest pred njo pa najboljša Slovenka Karmen Klančnik. Medtem ko so obe članski ekipi povsem oklestile poškodbe in bolezen (zaradi bolezni se je nastopu morala odpovedati tudi Sara Jaklič), je razlog za uvrstitev v spodnjo polovico mladink in mladincev predvsem njihova mladost.