fbpx

TEK NA KRVAVEC

Krvavec je bil prizorišče izbirne tekme gorskih tekačev za nastop na svetovnem prvenstvu v tej disciplini, ki bo 11.septembra v Bolgariji. Z izredno selektivno progo s startom pri spodnji postaji gondole in ciljem na vrhu Zvoha (8,5km, 1350m viš.razlike) je med vsemi najhitreje opravil Hrastničan Miran Cvet 54min 18s.

Mesto v članski reprezentanci si je s 6.mestom priboril naš Bashir Rezai, mesto za njim se je uvrstil Matic Plaznik, ki bo član reprezentance ob morebitni odpovedi katerega od reprezentantov. V podobnem položaju je tudi Maja Peperko, ki je bila peta, mesto za njo pa tokrat Sara Jaklič. Med mladinci sta si reprezentančni nastop z drugim in tretjim mestom priborila Tine Hren in Luka Trontelj, drugo mesto med mladinkami, ki so startale pri zgornji postaji gondole, pa je osvojila Lucija Šušteršič, a se je nastopa v reprezentanci odrekla zaradi atletskih tekmovanj v njenih disciplinah.