fbpx

Evropsko prvenstvo v gorskih tekih

Štirje člani Šmarnogorske naveze so v nedeljo uspešno nastopili  v Skopju (Makedonija) na Evropskem prvenstvu v gorskih tekih. Tina Kozjek je kot najboljša Slovenka med članicami zasedla odlično 30.mesto med 68 tekmovalkami, AnaVrečar pa je bila 49. Skupaj z reprezentančnima kolegicama Jasmino Jelovšek in Tino Klinar so zasedle 12.mesto med 17.ekipami.

Matic Plaznik je bil med člani 52. Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Timotej Bečan s fantastičnim 13.mestom, ob zelo dobrih nastopih Gašperja Bregarja in Mirana Cveta (31. in 32.mesto) je bila moška ekipa med 18 ekipami sedma.

Šmarnogorec Tine Hren se je najbolje izkazal izmed slovenskih mladincev s 33.mestom med 51.tekmovalci, ekipa mladincev pa je končala na 10.mestu med 11 popolnimi ekipami. Zaradi poškodbe Katje Podobnik na tehnično zelo zahtevni progi so brez ekipne uvrstitve ostale mladinke.