fbpx

Zaključna prireditev gorskih tekov

V Železnikih je bila tradicionalna zaključna podelitev priznanj najboljšim gorskim tekačem sezone. V letošnjem tekmovanju za Pokal Slovenije so zelo pridno točke zbirali tekači in (še posebej) tekačice našega kluba, Pokalne zmagovalke za sezono 2018 so postale: Tina Kozjek med članicami, Loti Rotar med dekleti do 14 let, Nina Rotar med dekleti do 12 let in Marija Trontelj med mlajšimi veterankami. Nini Rotar sta družbo na drugem in tretjem mestu v skupni razvrstitvi pokala delali še dva mlada upa Šmarnogorske naveze: Sara Bilban in Eliza Gorenčič. Odlično sezono ima za seboj tudi Matic Plaznik, ki je med člani končal Pokalno sezono na tretjem mestu, prejel pa je tudi priznanje za jubilejni deseti reprezentančni nastop – uspešno je nastopil na evropskem prvenstvu v Skopju. Tine Hren je bil med mladinci drugi.

Za naj-gorskega tekača sezone sta bila razglašena Timotej Bečan za svoje izjemno uspešne nastope na domačih in mednarodnih tekmah in Barbara Trunkelj med tekačicami.