fbpx

PRVENSTVO SLOVENIJE V GORSKEM TEKU – SARA PONOVNO PRVAKINJA MED PIONIRKAMI

V Železnikih je potekalo državno prvenstvo v gorskih tekih. Člani/ce in mladinci/ke so tekmovali v vzponu, pionirji/ke pa v disciplini gor/dol.
10,8km dolg vzpon s 1184 višinskime razlike iz Železnikov na vrh Ratitovca je zmagovalec Timotej Bečan (KGT Papež) premagal v noro hitri uri in 16 sekundah. Najuspešnejša tekača Šmarnogorske naveze sta bila v članski konkurenci Barbara Jolić s šestim in Gašper Rak z desetim mestom.
Jon Velkavrh je bil na mladinski progi od Prtovča do vrha Ratitovca (3,9km, +630m) osmi.
Pionirji in pionirke so se merili v Železnikih, na progah preko bližnjega hriba z imenom Kres. s startom in ciljem v mestu. Status najboljše mlade gorske tekačice v Sloveniji je ponovno potrdila Sara Bilban z gladko zmago med dekleti do 16 let. Sara Mavrič je bila četrta. Med dekleti do 14 let je dobro tekla Neža Babšek, ki je dosegla osmo mesto, Filip Bilban pa je bil med fanti do 12 let četrti.