fbpx

ODLIČEN TEKMOVALNI VIKEND V NOVEM MESTU

V Novem mestu je potekalo državno atletsko prvenstvo za mlajše mladince/ke (U18) in mlajše člane/ice (U23). Atleti Šmarnogorske naveze so nastopali odlično. V 12 nastopih jim je uspelo osvojiti 4 zlate, 1 srebrno in 2 bronasti kolajni ter izboljšati kar 5 klubskih rekordov.
V soboto so se najprej na tekmovališče podale Loti Rotar, Tia Dobršek in Eva Dimc v teku na 1500m. V konkurenci mlajših članic je Eva osvojila 3.mesto, Loti in Tia sta tek med mlajšimi mladinkami zaključili na 2. oziroma 13.mestu.
V teku na 400m je postal državni prvak med mlajšimi mladinci Matej Erjavec z izjemnim rezultatom 49.55, kar je nov klubski rekord. Lea Davidović je na isti razdalji nastopila prvič in z 1:00.35 dosegla 10.najhitrejši čas med ml.mladinkami, na isti razdalji sta v konkurenci ml.članov/ic tekla Simon Jakofčič Smrekar (9.mesto, 51.50) in Lucija Šušteršič, ki je postavila nov klubski rekord s časom 58.11, kar je bilo dovolj za 3.mesto.
Nedeljski tekaški spored sta odlično pričela Lea Davidović in Matej Erjavec v teku na 200m. Lea je močno izboljšala osebni rekord, njen čas 26.83 je bil 13.najhitrejši med 69 tekmovalkami. Izjemno je v svoji skupini tekel Matej, ki je z najhitrejšim časom tekmovanja 22.54 tudi znatno izboljšal klubski rekord. V finalnem teku pa je Mateju zmanjkalo moči in je bil nekoliko razočaran z (zgolj) 4.mestom in časom 23.30.
Lucija Šušteršič je bronu na 400m dodala zlato v teku na 800m z novim klubskim rekordom 2:13.10. Tudi tek ml.mladink na 3000m pa je bil močno v znamenju našega kluba, saj je slavila Loti Rotar z 10:32.75, kar je nov klubski rekord, s 3.mestom je uspeh dopolnila še Sara Bilban. Rezultat 11:07.90 je osebni rekord te mlade perspektivne tekačice, ki je tako kot Lea Davidović izkoristila pravilo, ki nastop med mladinkami dovoljuje tudi pionirkam. Iskrene čestitke za vrhunske dosežke!!!